Transplantácia vlasov Slovensko

Čo je to transplantácia vlasov?

Transplantácia vlasov je typ kozmetického chirurgického zákroku, ktorý sa používa na zacielenie mužskej a ženskej plešatosti. Okrem toho môžu byť použité na obnovenie vlasov a na vyplnenie jaziev spôsobených nehodami alebo popáleninami.

Výsledky môžu natrvalo zmeniť váš vzhľad, ale nové vlasy môžu trvať až rok, kým úplne vzrastie.

Transplantácia vlasov je jediným dlhodobo účinným liekom pre plešatosť mužov a žien. Približne polovica mužov vo Veľkej Británii bude mať stratu vlasov v čase, keď je 40 rokov.

Ako sa vykonáva transplantácia vlasov?

Existujú dva typy transplantácií – líšia sa iba v spôsobe, akým chirurg poskytne vlasy darcu. V obidvoch prípadoch sú transplantované vlasy rovnakým spôsobom vysádzané v plešujúcich oblastiach vlasovej pokožky hlavy.

Tradičnejšia metóda, FUT, je miesto, kde je chirurgicky odstránený pás šupky z pokožky hlavy, aby sa získali vlasy darcu. Vlasové štepy sú potom odstránené z pásu pomocou mikroskopu a vysádzané v plešatých oblastiach pokožky hlavy.

Výhodou tejto metódy je, že je lacnejšia ako moderná metóda FUE, pretože trvá menej času na získanie darcovských štepov.

Nevýhodou je, že po odstránení pásu zostáva jazva na pokožke hlavy. To je sotva viditeľné na pokožke mužov, ktorí nosia vlasy dlho (vlasy pokrýva jazvu). Je však viditeľný pre muža, ktorý má oholenie hlavu.

Modernejšia metóda transplantácia vlasov, FUE, prebrala v posledných piatich rokoch postup ako väčšina mužov. Asi 80% pacientov v Crown Clinic sa rozhodlo pre FUE – metódu, ktorú používajú Calum Best a ďalšie celebrity ako Wayne Rooney. Miesto odstránenia pásky kože doktor Shahmalak odstráni darcovské štepy jednotlivo z oholanej oblasti na zadnej strane alebo na strane pokožky hlavy. Zjazvenie je menej ako u FUT – pacienti majú červené bodky, kde boli štepy odstránené, ale tieto po niekoľkých dňoch zmiznú. Ak máte radi krátke vlasy, FUE je určite výhodnejšie.

Reklamy